Võistlus hooaeg läheneb

18.11.2013

Sügisest on saamas talv. Ootusärevus ja treeningute intensiivsus üha kasvavad. Ka hooaja eelsed esimesed olulised kontrollstardid on juba tehtud - nn. Olose esimese lume stardid, mis on ühtlasi ka aluseks hooaja esimese poole tavadistantside MK sarja koondise valikul. Minu jaoks olid need võistlused vaimselt ja treeningute ülesehituse mõttes üsna keerulised. Kuna üks osa minust tahab olla tulemuslik pikamaasuusatamise MK sarjas ja teine osa sportlase hingest ihkab ka segada kaarte tavadistantsi koondise osas. Treeningute osas teeb see olukorra keeruliseks, kuna maratoni sarja põhi kalendrini on veel kaks kuud aega ja seega on lumelaagris vaja veel teha vundamendi kindlustustöid. Kaartide segamiseks koondiste moodustamisel on vaja olla neil esimestel startidel kohe korralikult võistlusteravuses. Paraku on need kasks asja otseses vastuolus.

Seega juhtus Olose esimese lume võistlustel see, mis eelneva taustal juhtuma pidi. Tahtmist oli oluliselt enam kui hetke võistlusvorm lubas. Seega hindasin vabatehnika 15km sõidus oma seisundit üle. Olin poole maani teiste Eesti meestega võrdsel positsioonil ja innutusin sellest sedavõrd, et paugutasin ühe tõusuga nii palju üle piiri, et viimasel 4km kaotasin väga palju aega. 10km klassika distantsil olin olukorras, kus pidin võistlema Tatjana Mannima juba ära võstelnud suuskadega, mis jäid mulle pehmeteks. Seega kaotasin tasamaal ja alamäge palju aeg, mis oleks kokkuvõttes tähendanud vägagi korraliku lõppaega.

Nädalavahetuse pealt saan teha siiski esimesed järeldused ja võrdlused. Olen väga korralikus üldfüüsilises seisus, suuri viperusi ettevalmistuses pole olnud. Jään siiski vaoshoituks ja teen tõsist tööd edasi. Praegusest seisust on kõik võimalik. Tuleks vaid tõeline hooaeg kiiremini J

Kui kõik sujub tõrgeteta, siis stardin järgmine nädalavahetus taas tugevatasemelistel FIS võistlustel Saariselkäl. 

 

Lisa kommentaar