Uued tuuled

01.07.2013

 Tervitused

Olen pikka aega serverile puhkust andnud ja enda tegemistest vaikinud. Kuna kevad ja tulevikuplaanid olid kiired ja segased, siis polnud ka sogasest veest peegeldust mõtet otsida. Tänaseks päevaks on vesi selginenud ning sihid kindlad ja ambitsioonikad.

Möödunud hooaeg oli minu jaoks ühtpidi korralik, teisipidi mitte nii edukas kui oleksin soovinud. Nagu ikka - põhjuseid ja nende omavahelisi seoseid oli palju. Peamine oli, et möödunud hooaja alguses läbitud operatsioon lahendas varasemaid aastaid nurjanud tervise probleemi. Seetõttu sain võistelda väga suurte koormustega ja tiheda kalendriga. Seda oli varasemate hooaegade vähese võistluspraktika tõttu kindlasti vaja. Võistlesin hooaja jooksul 5 kuuga kokku 600. võistluskilomeetril 22 võistlusega. Hooaja tihedaimal perioodil võistlesin 11 nädalavahetust järjest ja neist 7 nädalavahetust vähemalt ühel maratonil. Parimaks tulemuseks rahvusvahelisel areenil jäi Finlandiahiihtol saavtutatud 7.koht.

Hooaja järgselt oli mõtlemisainet ja segadust palju. Suur soov, meeletu töömaht, mis aastatega tehtud ja armastus oma ala vastu ei andnud hingele muud võimalust, kui võtta vastu otsus ja püüda maksimaalselt kõik reservid panustada suusatamisele. Eriti silmas pidades, et tuleval talvel on ees ootamas Olümpiamängud. Lisaks on pikamaasuusatamine tõusmas maailmas üha atraktiivsemaks ja populaarsemaks. Oma tõuke ja tahtmist on andnud kohtumised kodukandi noortega, kelle särasilmsus ja huvi lisavad emotsiooni ja indu. Ehk õnnestub oma eeskuju ja kogemustega edaspidi Padisel ning ka laiemalt Harju-Läänemaal sportlikke eluviise ja suusatamist innustada.

Lisa kommentaar