Sügisene treeningperiood ja eesmärgid

14.10.2014

Sügisene treeningperiood ja eesmärgid

Nüüd, kus sügisene treeningperiood hakkab lõppema ja võistluskalendrid paika loksunud, tuleb hakata tegema täpsemaid võistlusgraafikuid ja nende põhjal treeninguid seadma.

Sügisese ettevalmistuse ühe etapi läbisin kodustel Padise terviseradadel ja koduklubi Sparta jõusaalis. Teise etapi, mis oli süvendatult eriala spetsiifiline, läbisin Otepää ja Tehvandi spordikeskuse radadel.

Eelkõige tänu Are Metsale õnnestus ühes teise maratonihundi Tatjana Mannimaga laagrisse tulla sügisesse suusatajate treeningmekase Ramsausse Austrias, kus on valitsenud igati head head ja töised olud. Ramsau on koht, kus vaadata, mida maailma suusatamine sellel treeningetapil teeb. Ühtlasi on see ka heaks enesekontrolli kohaks, kuna aastatega on siinsetel standartsetel treeningpaikadel kogunenud hulgaliselt võrdlusandmeid. Nende andmete pealt ei taha teha ja ei tee ennatlikke järeldusi, kuid sean järgmise treeningetapi ülesanded ja loksutan paika võistlushooaja eesmärgid.

Mõne sõnaga plaanidest ja eesmärkidest. Novembris-detsembris loodan tagada hädavajaliku professionaalse treeningettevalmistuse, kuna see on viimane olulisem treeningetapp valmistumaks jaanuaris täiskäigul käivituvaks pikamaasuusatamise võistluskeeriseks. Eesmärgiks on pikamaasuusatamise maailmakarika sarja esimestel etappidel silma paistvalt esineda, mis lubaks ehk jaanuaris selles karussellis jätkata. Alternatiivsed eesmärgid on koduse Tartu maratoni senise parima 11.koha ületamine, kodused meistrivõistlused, Estoloppet ja Faluni MM koondise moodustamisel kaartide segamine.

Novembrikuu toob lumelaagri Põhja-Soomes, peamise eesmärgiga valmistuda maratonide hooajaks. Kuid loodetavasti leian ka võimalused teha kaasa Põhja-Soomes toimuvatel heatasemelistel erinevate koondiste katsevõistlusteks olevatel FIS võistlustel. Kuna novembrist on maratonide põhihooajani veel 2 kuud aega, siis tavadistantsi võistlused jäävad kandma treeningrutiini ergutavat, vaheldust ja emotsiooni pakkuvat ülesannet.