Võistlus: Sõida paaris, jookse kääris. Kontiolahti FIS 10km klassika 8. koht.

01.12.2014

Eelmise päeva korralik sõit, hea enesetunne ja teadmine, et olen klassikat enam treeninud ja tunnen end selles sõiduviisis paremini, innustas mind tänaseks päevaks vägagi. Paraku ilmaolud olid kogu nädalavahetuse väga keerulised. Ilm pendeldas 0 ümber ja vahelduva eduga sadas vihma ja jäidet.

Läksin stardi paika juba ligi 3h ennem oma starti, et pidamis probleemidele lahendus leida. Tänu Jaanus Tepanilt saadud vihjele, mida pidamiseks alla panna sain 1,5h ennem oma starti suusa pidamise osas toimima. Just selleks hetkeks, kui rada võistlusteks suleti.

Võisteldi kunstlume ringil, mis oli ainus lumi võistluspaigas.  Seetõtu oli teiste startide ajal  rajal sõitmine rangelt keelatud. Seega tuli mõlemal päeval soojendus teha joostes. Paraku raja olud ja ilm muutus selle ajaga mis jäi minus stardi ja raja sulgemise vahele väga palju. Tihe võistlus koormus lühikesel ringile oli raja muutnud läikivaks märjaks jäärenniks. Sellistes oludes minu suusk enam ei toiminud. Tõusudel ei saanud kasutada klassikalist suusasammu. Võistlus kujunes minujaoks -  sõida paaris jookse kääris võistluseks. Kuna tahtmist jagus siis võitlesin rajal sellele vaatamata iga sekundi eest. See andis lõpuks 8 (47) koha kaotusega võitjale +44 sekundit.

Võistlusest jäi üsna paha tunne sisse. Kahju et ei saanud korraliku suusaga sõita ja suur pusimine suuskade kallal vett vedama läks.