Shilingia = treenija shilling

22.07.2013

 Juuli alguses pakkisime Sparta suusatiimiga kogu treeningvarustuse Jaanus Teppani auto ja käru peale ning suundusime Alpidesse ideaalseid treeningtingimusi otsima. Etteruttavalt öeldes me need ka leidsime.

Leidsime tõelise treenimise paradiisi - pisikese mägiküla Itaalia ja Sveitsi piiril nimega Shiling e Shlingia. Küla, kus aastasadadega on väljakujunenud oma rahulik ja väga töine elurütm, kus iga töökäsi pisikesest jõmpsikast eaka taadini on pakatav, tegus ja arvel.

Külake asub kõrge mäeaheliku ülaservas 1750m kõrgusel merepinnast. Majad on tihedalt üksteise küljes. Hoonete esimestel korrustel on enamasti koduloomad (piimalehmad, sead ja kanad), teisel korrusel on end sisse seadnud eelnevate peremehed ja kolmandal hoiustatakse iga rohtaim, mis nii kõrgel mäeküljel kasvada suudab. Keset küla asub armas pisikene kirik, mille kellatorn järjekindlalt igat 15 minutit meeles peab. Tegemist on kogu kogukonna äratuskellaga, mis hommikul kell 6 kõik oma lakkamatu löömisega jalule ajab. Nii ongi, et juba kell 6:15 vuravad ringi kõik, mis vähegi liiguvad ja toodavad.

Küla läbib väga populaarne matkarada, mis viib 2300m kõrgusele platoole, kust langeb lustike lumesula vesijoana alla ja jätkab oma teekonda mööda kitsast kärestilikust orgu. Siinsed mäetipud küündivad kuni 3300m ja on tihedalt tähistatud matkaradu täis, mis on uskumatult populaarsed. Igapäevaselt suundub lumiste tippude poole sadu inimesi. Kõik rõõmsameelsed ja pakatavad elujõust.

Sellised olud on lausa ideaalsed treenimiseks - üldine töökas ja positiivne keskkond; treenimisvõimalused 1000m.ü.m.p kuni 3000m.ü.m.p.; elamine 1700m kõrgusel.  Treeningtaristu: raske reljeefiga rullsuusatamise ring, lõputu kergliiklusteede võrk, rahulikud mägiteed, otsatud matkarajad, 6km kaugusel olümpia sporditreeningkeskus  jne. Seega ei ole ime, et naabruskonna külast Müstairist on pärit Dario Gologna.

Kõige eelneva taustal on minu suurim väljakutse siin laagris hoida oma kustumatut treeningkirge tagasi. 

Lisa kommentaar