Purunenud suusakepp – purunenud esialgsed eesmärgid

15.12.2013


Pilt on tehtud eelmise aasta Lasgambeda Short Race-il

Täna algas FIS pikamaasuusatamise karikasari, mis on minu üheks selle hooaja peaeesmärgiks. Esimene etapp toimus täna mõned tunnid tagasi Itaalias Livigno lõõskava päikese all. Paraku see päike ei säranud täna mulle.

Olin ja olen selleks võistluseks hästi valmistunud. Küll viimastel treeningutel ilmnesid mäestiku tingimustega kohanemise raskusmärgid . Sellele vaatamata ei peegelda tänane tulemus (53. Koht) treenitust ja seisundit.

2. km alguses purunesid minu lähiaegadega seotud eesmärgid, kui suures pundis ühe väikese tõusunuki peal sõitis üks kaasvõistlejatest mu suusakepi pooleks. Peale seda otsisin koha pundi servas, et liikumise pealt võimalikult kiiresti asendus saada. Paraku konkurentide tiimide meeskonnad ja abilised sellises olukorras pole altid abikätt (suusakeppi) pakkuma. Nii tuli sõita ca 4km pea laiali otsas, et märgata vähegi sõbralikku inimest, kes loovutaks ühe kepi. Püüdsin nii kuidagi püsida liidergrupi sabas. Paraku kulges rajareljeef selles rajalõigus pidevalt ülesse mäge, seetõttu pidin pingutama „kriitilises punases tsoonis“. Lõpuks õnnestus mul siiski Eesti koondise abiliste käest suusakepp saada (kuid selleks pidin täielikult peatuma. Pikkade meeste varukepide hulgast ise kõige lühema ja õige käe kepi ülesse leidma)  ja samal ajal oli ka esimene hinnaline joogipunkt (mis mu seisu aega veelgi pikendas). Juues ja uut keppi kätte pannes libises liidergrupp taas eest ära. Nii et pidin uue kepiga, mis oli 5cm pikem kui minu oma, alustama uut spurti, et grupi lõpp kinni püüda. Paraku sain kätte vaid pudeneva pundi saba, kus oli vaja teha endiselt palju tööd, et maha jäävatest suusatajatest mööduda ja grupi peale läheneda. Paraku mäed sellist pikka „punases“ spurti ei andesta. Lisaks keeras ka võistlusrada ümber ja edasi liigutakse väge suure kiirusega orgu mööda allapoole tagasi. Sellises olukorras on üksinda võimatu saavutada samasugust kiirust nagu gruppides. Nii jäingi täiesti üksinda ja minu jaoks oli sedapuhku võistlus läbi.  

Edasi võitlesin katkestamismõtete ja pettumusega. Kuna järgmise pikamaasuusatamise MK etapini on ligi kuu aega minna, pingutasin mingisuguse tempoga edasi, et võistlusest kaasa võtta tugev pingutus. Seda on parema vormi saavutamiseks hädasti vaja. Oli küll kindel plaan kilomeeter enne finišit võistlusnumber seljast ära võtta, kuid Livigno mõnus õhustik ja kaasaelamine kannustasid siiki finišijoont ületama. Kokkuvõttes siis 53. koht.

Kuna hooaeg on alles väga alguses pean end sundima pettumustundest loobuma ja edasi eesmärkide poole liikuma. Õnneks avaneb mul juba 5 päeva pärast võimalus oma seisundit uuesti hinnata. Selleks ajaks peaks ka mäestiku tingimustega kohanemise kehvad päevad möödas olemas. Võistlen Slaavi Karika sarja etapil (samasugune tugev kontinentaal karikasarja võistlus nagu Skandinaavia karikasari) Tšehhis, kus on kavas 10km klassika ja 15km vabatehnika sõit.

 

 

 

 

 

Lisa kommentaar