Nõutus tõusvast vormist

04.01.2013

Sportlikku ja tegusat uut aastat kõigile!

Uus aasta on minule alanud vägagi sportlikult ja võistlusterohkelt. Tänaseks kolmandaks selle aasta päevaks on mul selja taga juba kaks võistlust ja saavutatud 2 poodiumikohta.

 

Kõigest järgemööda. Saabusin La-Sgambeda maratonilt 20.12.12. Pühad möödusid üsnagi tusase meelega, mille põhjuseks oli haigestumine. Juba päev pärast kojureisi tundsin end kehvasti ja haigus venis kogu jõulupühade perioodi (5päeva) pikkuseks. Õnneks sedapuhku midagi hullu tervisega polnud. Haiglaslik enesetunne, jõuetus ja sellest tingitud meelepaha.

 

Esimesel jõulupühal 25.12 õnnestus siiski Padise suusaradadel läbi viia enda ellukutsutud üritus „Et jõuludest ei saaks söömapüha“. Sealt saati olen tasahilju koos haigusmärkide taandumisega saanud korralikult treenida. Ei tea, kas „tänu“ haigusest tingitud sundpuhkusele või aastavahetusest ja pühadest loobumisele on  vormikõver siiski lõpuks vaikselt üles mäge liikuma hakanud. Sellest on selget märku andnud enesetunded ja muud trennimarkerid.  Vormi kontrollimiseks ja forsseerimiseks olen  usinalt võistlusvõimalusi otsinud. Kahjuks on selle aastane kodumaine võistluskalender äärmiselt vaene ning Rootsi Skandinaavia karikale minemine oleks olnud üksi vägagi keeruline. Seetõttu olen pidanud osalema väiksematel võistlustel.

 

Selle aasta esimesel päeval seadsin koos Eesti sprindikoondise meestega jala joonele Mammaste karikal (12km vabatehnika, eraldi start). Tulemuseks 3. koht (www.serviti.ee). Parema tulemuse röövis kukkumine. Kuid sellele vaatamata näitas organism juba esimesi korralikumaid pöördeid sel hooajal. Esimene võistlus, kus pulsinäidud küündisid juba maksimumide lähedusse.

 

Selle aasta teise stardi tegin juba üks päev hiljem 3. jaanuaril Viljandimaa meistrivõistlustel Holstre-Pollis, kus kavas oli 10km klassikasõit eraldi stardist. Vaatamata suurele sulale valitsesid Holstres vägagi head suusatamise tingimused. Tulemuseks mitteametlik Viljandimaa meistritiitel (http://www.holstrepolli.ee). Loodetavasti peetakse tuleval hooajal Viljandimaa ja Harjumaa meistrivõistlused koos :D

 

Nüüd jääb vaid paluda kõikvõimalikku, et tervis püsiks korras ja Tsehhis sajaks lund ning 13.01 saaks korraliku vormiga suusad seada pikamaasuusatamise MK etapi Jizerská Padesatka joonele.

 

Lisa kommentaar