Nagu vanasõna ütleb 1+1=2 aga üsna kindel on ka et 1+1+1+1=4

23.12.2014

Treeninglaager Põhja-Soomes käib täiel tuuridel. Keha ja tervis peab valule veel vastu. Tänaseks on siin treenitud 19 päeva selle aja jooksul olen lubanud vaid ühe puhkepäeva. Treeningmahud on hooaja suurimad - ca 30h nädalas. Selle treeningnädala lõpetasin taaskord võistlusega. Saariselkä FIS võistlused 15km vabatehnika eraldi stardist. Tegemist oli Venemaa superkoondise ja Sveitsi koondise (lisaks ka palju teisi riike) katsevõistlustega.

Nagu varem siin lehel sai öeldud, on see aasta minu jaoks lumelaager puhas treeninglaager, kus võistluste peale ei mõtle. Osalen neil vaid tugevate tempotrennide aseainena, et keha paremini harjutada stardiärvusega ja paika logistada stardieelne rutiin.

Sedapuhku astusin stardijoonele otse pärast 3 tunni pikkust sõitu Põhja-Soome lumistel ja libedatel põrdakarja-teedel, mis oli omaette seiklus. Tagantjärgi targana ei pruugi Põhja-Soome talvistes oludes kaardilt nähtuv 50km lühem tee olla kuidagi lühem. Õnneks varuaega oli palju ja stardipaika jõudsime harjumuspäraselt siiski üle 1h ennem starti. Siis kiire suuskade hooldus ja 0:50 minutit ennem starti rajale suundudes selgus, et olin unustanud hommikuse kiirustamisega maha oma suusasaapad. Olukord tundus ülimalt lootusetu, kuna võistlusele olin nagu ikka tulnud omal käel ima abilisteta. Lootus saada asendussaapaid ei olnud kuigi suur. Läbi suure jooksmise ja sebimise sain siiski 20 min ennem oma starti enam-vähem õige suurusega saapad jalga. Paraku stardieelsed mootori käivitusprotseduurid jäid tegemata ja ka võistlusrada nägemata. Kõik see maksis rajal kurjalt kätte, kuna tegemist oli slaalominõlvadele konstrueeritud maksimaalselt raske ja keerulise rajaga. Nii kaotasin juba puhtalt pea ees tundmatutesse laskumistesse sööstes palju aega. Paraku absoluutse maailma tipuga võidu sõites kogunevad kaotussekundid niimoodi kiiresti minutiteks.

+ 1` Väga suur treeningkoormus ennem võistlusi

+2´ Võistluseelse soojenduse puudus

+3´ Tundmatu ja ülimalt tehniline rada

+4´ Võistlus ettevalmistuse puudus. Suusad kodus lampi ette määritud, otse autost peale pikka sõitu starti + endiselt kehvade prillide tõttu külmuvad silmad.

Samas organismi jaoks oli tegemist igati korraliku võistlusega. Tõusudel mootor töötass korralikult. Lühikesel 3,75 km võistlusringil saab üsna palju koos sõita erinevatel ringidel olevate ässadega. Selle pealt võin öelda, et tõusul koguneb kaotust minimaalselt. Sain ka korraliku meeldetuletuse selle koha pealt ,et võistlusele kodust lahkudes peab põhiasjad 10x üle kontrollima. Võistluselt on võimalik tulemusena tagasi saada nii palju kui sinna panustad. Tipud tiimides panustavad kõik võimaliku, seega tuleb oma võimalustest pigistada ka maksimum.

Igal juhul on nüüd tugev laager läbi. Tunnen end paremini kui varem. Järgmine nädal on ees ootamas pikk maratontreening ja üks lõigutrenn. Üldiselt siiski oluliselt kergem nädal kui eelmised. Seejärel sõidan nagu ikka üksinda Kontiolahtisse FIS rahvusvahelistele võistlustele, kus loodan juba natukene kiirem olla. Kuigi aega põhivõistlusteni on palju.