Levi lumelaager ja hooaja esimene võistlus

17.11.2014

 

Olen otsapidi jõudnud hooaja ühe alustalani - lumelaagrini. Sedapuhku treenin Levil. Paraku sellel aastal on lumemöldrid kitsid olnud ja sõita saab vaid kergel 4,3km pikkusel lõigul, mis edasi-tagasi sõites moodustab 8,5km ringi. Loodan, et siia sadamata lumi sajab mõne aja pärast maha Eestis.

Laagrisse tulin üksinda mööda maad. Õnneks nüüdseks on minuga liitunud ka pere. Seega ei pea päris üksinda pakase ja pimedusega mõõtu võtma. Vastupidiselt toovad väikesed tulesädemed rõõmu ja vaheldust.

Sõit siia oli kurnav, kuna kallal oli kerge hingamisteede viirus ja sellest pea paks. Lisaks tihe lumesadu ja väga halvad teeolud. Nii kujunes reis oodatust oluliselt pikemaks ja kurnavaks. Nii et esimene nädal olin üsna tühi kott. Laager kannab siiski suuremahulise treeningu eesmärki, seega võtsin sellises olukorras treenimisega teatavaid riske. Õnneks organism vedas välja ja kõik plaanitu on siiani tehtud.

See nädalavahetus osalesin Olosel peetavatel rahvusvahelistel FIS võistlustel, mis ühtlasi olid ka koondise katsevõistlused. Minu jaoks oli tegemist esimese 12-päevase treeningtsükli lõpuürituse ja esimese võistlusega sel hooajal. Ei oodanud sellel võistluselt midagi ja asusin rahulikult stardijoonele. Paraku mind kummitav silmade külmumise probleem lõi ka sel võistlusel välja. Vaevalt 5km oli ok, edasi sõitsin uduses kotis, mis päädis teise ringi lõpus kiirel ja tehnilisel laskumisel kukkumisega, misjärel ei saanud enam rütmi ega hoogu ülesse. Kuna käisin võistlusel üksi, polnud oma liikumiskiirusest rajal suurt aimu. Hiljem on selgunud, et sõitsin koondise meestega sarnases taktis.

Enda jaoks teadmine, et oluliselt keerulisem ja teistsugusem ettevalmistus hooaejaks ei pruugi kõige hullem olla. Nüüd edasi ootab pikk trenn ja laagri ainus puhkepäev. Seejärel teine tugev treeningtsükkel koos võistlusega Saariselkäl.