Keila Rull 2014 – Hooaja esimene pisikene võit

22.09.2014

Keila Rull 2014 – Hooaja esimene pisikene võit

Keila rull on üks tänuväärne kodukandi võistlus, kus olen võimalusel ikka osalenud. Võistlus on kujunenud minu jaoks heaks hetke olukorra hindamise kohaks. Võistlustulemusest kordades olulisemaks on enda seisundi hindamine ja võrdlus varasemaga. Nimelt võistlus toimub enam-vähem samal ajal septembri keskel (seekord 18.09 õhtu hämaruses), samal rajal ja samal distantsil (Keila terviseradade 2,5km pikkusel ringil 10km eraldi stardist). Keila võistluse raskuseks ja iseloomuks on  tehniline (kurviline), kiire ja pideva töö vajadusega ring. Laskumisasendi saab võtta vaid mõnekümneks sekundiks. Olen kõigil kordadel osalenud ühe ja sama suusarolleri paariga. Õnneks on ka ilmataat teinud nii, et ilmad on olnud suhteliselt sarnased – kuivad. Sedapuhku vaid oluliselt jahedam.

Kaotasin küll oma võistluse rekordajale sekundeid, kuid enamik tuli neist võistluse esimesel kahel ringil, kui pidin väikese kukkumise tõttu viltu jooksvaid rulle jõuga soovitaval trajektooril hoidma. Õnneks rulli rattad kuluvad kuival asfaldil  kiiresti ja kõrvale kiskumine kadus, nii et võistluse viimastel ringidel näitasin tõusvas joones varasemast paremaid ringi aegu. Peamine on aga see, et südametöö näitajad olid varasematega võrreldes oluliselt positiivsemas võtmes.

Siit on hea emotsioon, et edasi tugevalt tööd teha ning innustust , et tagada omale võimalused, et võistlushooaega konkurentsivõimeliselt alustada.