Julge hundi rind on rasvane – tööhundi rind on higine. Swix Ski Classic sarja avastart.

15.12.2014

Julge hundi rind on rasvane – tööhundi rind on higine. Swix Ski Classic sarja avastart.

Pärast reedest FIS pikamaa MK etappi olin täna pühapäeval koos suusamaailma vägevamate klassika meestega uuesti stardikangi all. Sedapuhku siis Swix Ski Classic maratoni sarja esimene etapp. Protokolli läks küll kirja 46. koht, kaotus võitjale Anders Auklandile 4.20, mis on ilmselgelt mitte midagi ütlev või pigem nigela varjundiga koht. Õnneks arvestades taustasid ja võistluse taset (eliitmehi 130), sisendas see võistlus minusse juurde kõvasti eneseusku.

Võin vaid endale tuhka pähe raputada, et tänast normaalset enesetunnet (aklimatiseerumise hullem aeg on mõõdas) ja korraliku treenitust ilusamaks tulemuseks ei vorminud. Tegemist oli nn töö õnnetusega ja napi enesekindlusega. Kartsin tänasel kiirel, kuid suure kõrguste vahega (ligi 300m) maratonil, kus 15km järjest rühitakse tõusu, valida ilma pidamiseta suusad (mida tegi rõhuv enamus). Valisin pidamisega suusad, mis ilma soojenedes paraku ei pidanud. Nii vedasin kogu distantsi suusa all määret, mis takistas paaris tööd, kuid tõusul vahelduvat sõiduviisi ei lasknud vähimalgi määral kasutada. Olin järsema tõusu osa alguses väga heal positsioonil - 26. Kohal, peagrupi keskel. Tõusu alguses pidamist otsides ja kääri joostes lipsas peagrupp eest ära ja sõitsin end kääri joostes punasesse. Õnneks kosusin kiiresti ja leppisin olukorraga, jätkasin paaris punnides nii kõvasti kui jõudsin. Pelgasin, et selle hooaja pooliku ettevalmisuse tõttu on just erialased paaristreeningud tegemata ja võin krampidesse kangestuda. Sellest ka arg otsus pidamisega suusa kasuks stardis. Õnneks vastupidi suutsin peale suurt tõusu alamäge ja paaris osadel oma positsiooni parandada ja liikuda konkurentsi võimelises tempos.

Igal juhul sain kinnitust, et liigun õigel teel ja olen hästi treeninud. Nii et võin ka maratoni tiimide meestega võrdväärselt heidelda.

Nagu eelmises postituses öeldud, järgmine maratoni start siiski 18.01 Dolomitenlauf. Kuigi nüüd on hinge tekkinud kripeldav soov ja tahe võistelda ka järgmisel Ski Classicu etapil Tsehhi Jizerská Padesatkál 11.01.15, kuid ilmselt jääbki see vaid sooviks. Ilusat jõuluaja algust!