FIS pikamaasuusatamise karika sarjas punkti koht – 23

20.01.2015

18.01 Pühapäeval toimus Austrja mainekaim suusa maraton Dolomitenlauf, mis oli ka FIS pikamaasuusatamise karika sarja teiseks etapiks. Saavutasin võistlusel 23 koha. Võistlus viidi kasinate lume olude tõttu üle mäestiku tingimustesse Obertilliach-i nimelisse mägi külla.

Võistlus oli minu jaoks väga raske. Minule mitte omaselt pidin juba võistluse esimesel kolmandikul hakkama võitlema krampidega. Stardist sain ilusti minema ja esialgse stardi kiirenduse seedisin ära, kuid juba siis ilmnes, et miski on valesti. Kui ca 8km peale starti, raja kõige raskema osa alguses, taas kord kiirenatati tekkisid mul tõsised raskused. Jalad kangestusid ja hakkasid krambitama. Nii hakasin järjest tahapoole pudenema. Oli ka hetki, kus olin sunnitud lausa peatuma, et krampidest vabaneda.

Esialgu tundus probleem hirmutavana. Nüüd analüüsinud vahetut ettevalmistust  tean, kus tegin tõsise vea. Ilmselt oli tegemist vahetult võistlus nädalal jõusaalis liigses innustumises, millest tingitud lihas valu segas ka võistlus eelset soojendus treeningut. Ilmselt häirus lihaste ainevahetus ja energeetika toime mehhanism. Loodetavasti õnnestub siiski viga kiiresti „ära seedida“ .

Tulemused: http://www.worldloppet.com/fmcmr.php?aasta=2015&race=2