Estoloppeti maratoni sarja teine etapp ja teine koht!

04.02.2015

Tamsalu-Neeruti maraton oli üks igati äge sõit. Sõidu tegid vingeks ilmaolud, mis olid tõsiselt rasked.  Tugev tuul, lörtsisadu ja väga pehme suusarada. Neis oludes puudus suusa libisemine, mis mul oli eriti puudulik metsavahelistel lõikudel, kus puude pealt lisavett rajale sadas.

Õnneks füüsiline seisund oli hea. Tundsin mõnusat minekut ja ei hakanud seda ka väga kinni hoidma. Võrreldes FIS pikamaasuusatamise sarja etappidega sain sel maratonil ise võistlust ja tempot suunata. Üsna kiiresti tekkis olukord, kus jäime ette kolmekesi ja siis juba Morten Priksiga kahekesi. Püüdsin rasketes oludes ees tööd tehes tempot hoida. Kuid ca 10km ennem lõppu jooksin ootamatult täielikult energiast tühjaks. Morten vajus vaikselt eest ära ja mul polnud energia raasugi, mida mobiliseerida. Nii püüdsin turvaliselt oma teist kohta hoida ja finišisse jõuda, mis ka õnnestus.

Ilmselt iganädalane võistlemine maratonidel ja eriti möödunud nädala Marcialonga, kus jäin täielikku energia ja vedeliku kriisi, lisaks pikk ja väsitav sõit koju, kahandasid oluliselt energiavarusid.