Esimese hooga

07.07.2013

Hooaja ettevalmistust alustasin maikuus üldfüüsilise baasi korrastamise ja tõstmisega. Aprilli kuus suusatasin kuni viimase lumekübeme leidmiseni. Samal ajal igapäevaselt füüsilist tööd tehes. Ülejäänud vabad hetked kulusid uue hooaja taustade tagamisele. Kahjuks selles osas on veel lahtiseid otsi, seega see töö saadab igapäeva siiani.

Esimese tõsise laagri pidasin samuti maikuus. Põhirõhk laagris oli jõutreeningutel.  Jõutreeningutele lisaks pikemad taastavad jooksutreeningud koos erialaste tehnika- ja sprindiharjutustega.

Juunikuust alates on lisandunud erialased treeningud, mis tasahilju on jõutreeningud tahaplaanile lükanud. Juuni alguses oli esimene töine Sparta suusatiimi laager Otepääl, esiplaanil erialaste ja tehnika treeningutega. Lisaks füüsilisele enesearendusele täiendasime teadmisi ka seminarilaua taga.

Edasi jätkus juuni iseseisva laagri ja tõsise töö tähe all Padisel ja Viljandis. Juunikuu üllatas Eestis harjumuspäratute suurepäraste päikesepaisteliste treeningtingimustega, mistõttu on olnud võimalus ohtralt energiat koguda päikesest ja Eesti loodusest. Kuu lõpetasime Sparta suusatiimi füüsilise seisundi testidega Tartus.