Dolomitenlauf

19.01.2014

 

Täna 19.01.14 võistlesin Austrias lumeuputuse käes vaevelnud Dolomitanlaufi maratonil, mis oli selle hooaja esimene Worldloppeti ja teine FIS pikamaasuusatamise karikasarja etapp. Võitluses maratonide tiimide vastu suutsin lõpetada 29. kohal. Kaotust võitjale Petr Novakile kogunes täpselt 8 minutit. Tulemused lingil:

http://data.fis-ski.com/dynamic/results.html?sector=CC&raceid=23829

Võistlus oli minu jaoks tõeline olelusvõitlus, kuhu kuulus 5 kukkumist ja hulgaliselt trügimist. Võistluspaigas on ligemale 2m lund ning kogu võistluse eelse öö ja võistluse sadas samuti paksu laia lund. Sellest tulenevalt oli rada väga kitsas ja kukkumisi väga palju. Peapundist jäin maha minu ees lumme takerdunud sportlase põhjustatud külakuhja tõttu 16km-l. Edasi sõitsin positsioonil 19-28 olnud grupis. Paraku minu suusa ettevalmistus neis keerulistes oludes polnud parim ja 35km-il, peale 15km kestnud mäkke ronimist, algas pikk laskumiste  kaskaad, kus olin oma kesise libisemise tõttu pundi takistuseks. Ühes kiires kurvis sõideti mulle sisse. Järgnes kukerpallitamine, kus kadusid peast ka mu suusaprillid. Jäin oma grupist maha ja üksinda. Prillideta üksi sõites kukkusin gruppi jälitades veel mitu korda (kuna lumesadu oli nii paks, et silmi ei saanud tihti lahti hoida). Nii kui suusa ots läks kitsast rajakoridorist välja, takerdus see paksu lumme. Järgnes kiire 180 kraadine piruett ja kukkumine, kusjuures raja kõrval olevast pehmest lumest püsti saamine võttis uskumatult palju aega. Nii suutsin viimase 10km-ga, mis oli raja kõige kergem osa, võitjale kaotada ligi 4 lisaminutit.

Oli kogemus, võitlus ja võistlus, mis jääb meelde. Kripeldama jääb palju. Paraku tuleb leppida protokolli kantuga. Samas on ka väga suur õnnestumine ja vedamine, et üksinda kõike tehes tiimide (nendega kaasneva hoolde ja taustadega) vastu enamat suuta. Võitleja hingena ma siiski ei jäta jonni ja püüan jube uuel nädalal teha asju paremini kui sellel.

Lisa kommentaar